W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Światowy Dzień Bez Tytoniu

31.05.2021

Grafika przedstawia sylwetkę kobiety na czerwonym tle, trzymającą białą kartkę z przekreślonym e-papierosem

Światowy Dzień Bez Tytoniu wprowadzony został przez Światową Organizację Zdrowia w 1987 roku. Była to odpowiedź na lawinowo rosnącą liczbę osób uzależnionych od tytoniu. Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi na powszechność nałogu palenia i jego negatywne skutki zdrowotne. W ramach tegorocznych obchodów zachęcamy do włączenia się w całoroczną kampanię promującą rzucenie palenia World No Tobacco Day 2021 (who.int)

Osoby palące papierosy i wapujące obarczeni są wyższym ryzykiem infekcji SARS-CoV-2 oraz cięższym przechorowaniem infekcji koronawirusem. Dodatkowo wśród palaczy notuje się większą częstość zgonów z powodu infekcji koronawirusem. Tym bardziej obecna sytuacja epidemiczna to właściwy moment na zerwanie z nałogiem i rzucenie palenia.

Wideo