W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Światowy Dzień Bez Tytoniu – podsumowanie działań

09.07.2021

Grafika przedstawia dwie dłonie, jedna nakłania do sięgnięcia po papierosa, druga dłoń stanowczo odmawia

Nieprzerwanie od 1987 roku obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu, którego celem jest nagłaśnianie problemu związanego ze szkodliwym działaniem palenia tytoniu. W ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu na przełomie maja i czerwca 2021 r., pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadzili szereg działań profilaktyczno-edukacyjnych, których zasięg objął prawie 5000 mieszkańców naszego regionu.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną działania profilaktyczno-edukacyjne były ograniczone, dla przykładu spotkania edukacyjne odbywały się w trybie on-line. Mimo to udało się przeprowadzić takie spotkania dla ponad 3200 uczniów. Dodatkowo organizowano liczne konkursy t. j.:

  • konkurs na rozwiązanie krzyżówki organizowany przez WSSE w Szczecinie organizowany na terenie całego województwa zachodniopomorskiego.
  • konkurs plastyczny „Nie palę wybieram zdrowie” na terenie powiatu kamieńskiego,
  • konkurs plastyczny „Włączam myślenie – rzucam palenie” na terenie miasta Szczecin,
  • konkurs fotograficzny „Nie spal się na starcie”, konkurs wiedzy „Dzień bez tytoniu” na terenie powiatu myśliborskiego,

Łącznie w konkursach wzięło udział ponad 180 osób z całego regionu.

Promotorzy zdrowia pracujący w pionie Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Państwowej Inspekcji Sanitarnej byli zapraszani do lokalnych mediów, czy to radia, czy telewizji oraz pojawiali się na eventach odbywających się na świeżym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Wszystkim powyższym działaniom towarzyszyła wspólna idea, mianowicie zachęcenie do zerwania z nałogiem używania wyrobów tytoniowych i promowanie zdrowego stylu życia.

 

Zdjęcia (5)