W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zdrowe i bezpieczne ferie z Państwową Inspekcją Sanitarną

29.12.2020

Przedstawia kobietę w różowym swetrze i w niebieskich jeansach, siedzącą przy laptopie, prowadzącą zajęcia.

Od października do połowy grudnia 2020 r. mimo zamkniętych szkół i zajęć online, pracownicy Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia prowadzili spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą również zdalnie.

Prelekcje online dla starszych klas szkół podstawowych oraz szkół średnich dotyczyły szkodliwości używania substancji psychoaktywnych w tym  nowych narkotyków, papierosów tradycyjnych i elektronicznych. Z klasami najmłodszymi rozmawiano przede wszystkim nt. higieny osobistej, profilaktyki chorób zakaźnych zwłaszcza koronawirusa i grypy. Pokazano dzieciom jak prawidłowo myć ręce. Do współpracy zgłosiły się m.in.  Zespół Szkół Budowlanych w Szczecinie, szkoły podstawowe nr 47, 54 i 37.

Podczas ferii zimowych również organizujemy tego typu spotkania. Dotyczyć będą one bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz profilaktyki chorób zakaźnych zwłaszcza koronawirusa.

Serdecznie zapraszamy do współpracy półkolonie dla najmłodszych !!

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: pz@wsse.szczecin.pl

Zdjęcia (1)