W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja dotycząca głosowania w I turze wyborów Prezydenta RP

23.06.2020

Informacja dotycząca udziału w wyborach Prezydenta RP w dniu 28 czerwca br.

logo PL

Szanowni Państwo,

w związku z licznymi pytaniami pragniemy poinformować, że Ambasada RP w Abu Zabi dołożyła wszelkich niezbędnych starań, aby wybory Prezydenta RP w Państwie Zjednoczonych Emiratów Arabskich w dobie pandemii COVID-19 mogły się odbyć.

 

Jednocześnie Ambasada nie ma wpływu na decyzje emirackich władz związane z działaniami podejmowanymi w walce z pandemią, w tym krokami realizowanymi w odniesieniu do poszczególnych regionów państwa.

 

Z uwagi na obecną sytuację związaną z przedłużeniem blokady Emiratu Abu Zabi (wbrew oczekiwaniom o jej zakończeniu) oraz przy jednoczesnym zniesieniu obostrzeń wobec regionów Al-Ain i Al-Dhafra, Ambasada zwróciła się do władz emirackich o rozważenie - w drodze wyjątku - zezwolenia wjazdu na teren Emiratu Abu Zabi dla obywateli polskich w celu udziału w wyborach w punkcie wyborczym nr 162 zlokalizowanym w Ambasadzie RP w Abu Zabi.

 

W świetle otrzymanych informacji oraz z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w Emiracie Abu Zabi, każda decyzja o wyrażeniu zgody na wjazd będzie podejmowana indywidulanie przez odpowiednie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo za pośrednictwem obowiązującego policyjnego systemu move permit.

 

Z poważaniem,

 

Wydział Konsularny

Ambasady RP w Abu Zabi