Chronimy zdrowie ludzkie przed niekorzystnym wpływem szkodliwości i uciążliwości środowisk.
Zapobiegamy powstawaniu chorób, w tym chorób zakaźnych i zawodowych.
Wzmocnienie nadzoru sanitarno-epidemiologicznego PolskiWzmocnienie infrastruktury powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w celu zwiększenia efektywności ich działania