W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

COVID-19 : Aktualna sytuacja epidemiczna w Algierii

26.08.2020

c

„Uprzejmie informujemy, że sytuacja pandemiczna w Algierii nadal jest bardzo poważna. Z tego powodu  29 lipca UE wycofała Algierię z listy tzw. „krajów bezpiecznych”

Nadal całkowicie zamknięte pozostają granice lądowe, morskie i powietrzne całej Algierii. W związku z powyższym nie ma międzynarodowych komercyjnych połączeń lotniczych i morskich z wyjątkiem lotów repatriacyjnych

Od 15 sierpnia 2020r. częściowo złagodzone zostały obowiązujące wcześniej ostre restrykcje mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby, ale nadal obowiązują:

- godzina policyjna, od 23 do 6 rano;

- we wszystkich  meczetach zakaz  masowych modlitw w piątki; otwarte są jedynie największe meczety z zachowaniem obostrzeń sanitarnych.

- zamknięte pozostaje metro w Algierze;

-  restauracje, kawiarnie i hotele mogą przyjmować gości pod warunkiem obowiązkowego noszenia maseczek, przy jednym stoliku wewnątrz pomieszczenia nie mogą siedzieć więcej niż dwie osoby, pomieszczenia powinny być regularnie dezynfekowane, przy wejściu powinna leżeć mata do wycierania obuwia nasączona środkami dezynfekcyjnymi oraz być ustawiony dystrybutor odkażacza do rąk. Zakazane jest jednak organizowanie w lokalach przyjęć, a zwłaszcza wesel;

- obowiązuje zakaz zgromadzeń publicznych i marszy;

- Osoby przybywające do Algierii obowiązuje 14 dniowa kwarantanna w wyznaczonym hotelu. W związku z powyższym część bazy hotelowej została przekształcona w placówki o charakterze para szpitalnym dla chorych na COVID 19 lub w punkty, w których kwarantannę odbywają obywatele Algierii, którzy powrócili lotami repatriacyjnymi z innych krajów.

Osobom nieprzestrzegającym zasad bezpieczeństwa (np. noszenia maseczek) grożą wysokie kary.”