W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat konsularny

26.09.2021

Komunikat

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Algierze uprzejmie informuje, że wznawia elektroniczną rejestrację wizyt. Począwszy od 10 października 2021 r. wizyta w konsulacie będzie możliwa wyłącznie po zarejestrowaniu jej terminu w systemie e-Konsulat.

Prosimy o przestrzeganie punktualności przy wizytach w urzędzie. Należy mieć ze sobą wydrukowane potwierdzenie rejestracji wizyty oraz komplet wymaganych dokumentów wraz z wypełnionym wnioskiem. Przypominamy o konieczności stosowania się do obowiązujących zaleceń, w tym noszenie maseczek zakrywających nos i usta oraz zachowanie dystansu społecznego.

Przypominamy, że pozostają w mocy obostrzenia, w tym ograniczenia wjazdu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Obecnie granicę zewnętrzna do Polski mogą przekraczać tylko kategorie obcokrajowców wymienione w § 3 ust. 2 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego (tekst dostępny pod linkiem: https://www.strazgraniczna.pl/pl/cudzoziemcy/covid-epidemia-koronawi/8572,Epidemia-koronawirusa-zasady-wjazdu-i-pobytu-na-terytorium-RP-oraz-specjalne-roz.html). Tym samym, nie jest możliwy wjazd do Polski m.in. w celach turystycznych czy wizyty u rodziny i przyjaciół.

Przypominamy, że do odwołania zawieszona jest reprezentacja wizowa na rzecz Szwecji. W sprawach wjazdu do Szwecji prosimy o kontakt z Ambasadą Królestwa Szwecji w Algierze.

{"register":{"columns":[]}}