W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wręczenie odznaczeń państwowych w rezydencji Ambasadora RP

11.07.2020

Odznaczono wybitnych przedstawicieli Polonii w Algierii

o

W rezydencji Ambasadora RP w Algierze odbyła się uroczystość wręczenia nadanych przez Prezydenta RP odznaczeń państwowych dla przedstawicieli Polonii w Algierii. W ceremonii wzięli udział nuncjusz apostolski w Algierze Luciano Russo, arcybiskup Algieru Paul Desfarges, inni przedstawiciele duchowieństwa, a także grupa studentów z krajów Afryki Subsaharyjskiej.

Złotym Krzyżem Zasługi została odznaczona profesor Ewa Berezowska-Azzag, doktor nauk technicznych na Politechnice Krakowskiej i od ponad 30 lat wykładowca na Uniwersytecie w Blidzie i Politechnice w Algierze. Jest też członkiem wielu ciał naukowych, a także ekspertem doradzającym licznym instytucjom międzynarodowym i algierskim. W trakcie uroczystości Pani Profesor wygłosiła przemówienie, w którym podziękowała w imieniu odznaczonych za wyróżnienie.

Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali ks. Krzysztof Stolarski, misjonarz w Zambii, Tanzanii, Kenii, Etiopii, na Filipinach, a od 2006 r. w Algierii; a także o. Mariusz Matejko, od 2013 r. świadczący posługę duszpasterską w Tiaret w Algierii, gdzie jest kapelanem grup studenckich. W 2016 r. zorganizował wyjazd studentów z krajów Afryki Subsaharyjskiej na Światowe Dni Młodzieży w Polsce.