W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Możliwości biznesowe i inwestycyjne w ekosystemie startupowym Polski i Armenii”

21.10.2021

15 października odbyła się w Centrum Innowacyjnych Rozwiązań i Technologii (ISTC) Erywańskiego Uniwersytetu Państwowego konferencja promująca współpracę polsko-armeńską w obszarze innowacji.

Możliwości biznesowe i inwestycyjne w ekosystemie startupowym Polski i Armenii

Organizatorem konferencji pt. „Możliwości biznesowe i inwestycyjne w ekosystemie startupowym Polski i Armenii” była Ambasada RP w Armenii we współpracy z Enterprise Incubator Foundation. Wydarzenie było zorganizowane w hybrydowym formacie, dając możliwość uczestnictwa online gościom z Polski i Armenii. Głównym celem konferencji było głębsze poznanie ekosystemów startupów w Polsce i Armenii oraz ułatwienie współpracy startupów z obu krajów. Poprzez budowanie rozległej sieci partnerów w obu krajach tworzone są warunki do ułatwienia współpracy pomiędzy polskimi i armeńskimi firmami oraz startupami w określonych sektorach. Grupami docelowymi wydarzenia były:

startupy, zespoły RnD, wynalazcy, aktywiści społeczności i insiderzy, uniwersyteckie laboratoria startupowe i inwestorzy venture.

Konferencja przybliżyła uczestnikom (przedstawicieli startupów z PL i AM) zasady funkcjonowania ekosystemów startupowych i rozwiązań prawnych w Polsce i Armenii, w tym preferencji dla firm z obszaru innowacji.  Zgromadzone informacje zostaną wykorzystane przez Ambasadę i jej partnerów do działań promujących współpracę innowacyjną w ramach konkursu dla najlepszych projektów startupowych w przyszłym roku.   

Konferencję uświetniły przemówienia otwierające Podsekretarza Stanu w MSZ RP Marcina Przydacza oraz Wiceministra przemysłu zaawanasowanych technologii Republiki Armenii Davita Sahakyana.  
Prezes polskiej Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl przedstawił działania akceleracyjne dla startupów.  

Uczestnicy konferencji byli pod wrażeniem profesjonalizmu i głębokiej wiedzy polskich moderatorów Macieja Sadowskiego i Roberta Siudaka, którzy zaprezentowali ciekawe informacje dotyczące struktury ekosystemu startupowego Polski.

W drugiej części spotkania przeprowadzono sesję matchmakingową/pitchingową 10 wybranych  startupów z Polski i Armenii.
Przedstawiciele startupów zadawali wiele pytań dot. promowanych technologii oraz możliwości uzyskania dofinansowania. 

Konferencja przyczyni się do aktywizacji współpracy w obszarze innowacji.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}