W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przyjazd i tranzyt przez Austrię

16.05.2022

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 r. Przedstawione warunki wjazdu do Austrii obowiązują do 30.09.2022 r. Ze względu na sytuację epidemiczną w każdej chwili mogą ulec zmianie.

AUSTRIA

Informacje w sprawie wjazdu do Polski:

Straż Graniczna

Przejazd z Austrii do Polski

Informacje w sprawie przejazdu do Polski przez:

Niemcy: Ambasada RP w Berlinie

Czechy: Ambasada RP w Pradze

Słowację: Ambasada RP w Bratysławie

Przejścia graniczne ze Słowenią i Węgrami

Od 12 listopada 2021 roku do 11 listopada 2022 roku wprowadzono kontrole graniczne na granicy Austrii ze Słowenią i Węgrami.

Przyjazd i tranzyt przez Austrię

Od 16 maja 2022 roku osoby podróżujące do Austrii i w tranzycie przez Austrię przekraczając granicę nie muszą posiadać dokumentu potwierdzającego szczepienie, ozdrowienie lub negatywny wynik testu, nie podlegają kwarantannie oraz obowiązkowi elektronicznej rejestracji.

Obostrzenia na miejscu

 

Zniesiono obowiązek przedstawienia dokumentu potwierdzającego szczepienie, infekcję lub test w obiektach hotelowych, gastronomicznych, kulturowych i rekreacyjnych.

Na potrzeby korzystania z miejsc publicznych, w których konieczne jest spełnienie zasady 3G (szczepienie, infekcja lub test) dokument potwierdzający szczepienie lub status ozdrowieńca jest ważny 180 dni dla osób powyżej 18 roku życia i 210 dni dla osób przed 18 rokiem życia. Dokument potwierdzający szczepienie przypominające jest ważny 365 dni.

Certyfikat potwierdzający szczepienie jednodawkowe preparatem Johnson & Johnson stracił ważność, o ile nie zostało wykonane szczepienie przypominające.

Informacje w języku polskim na temat obowiązujących ograniczeń znajdują się tutaj oraz na stronie Austriackiej Informacji Turystycznej. Oprócz jednolitych obostrzeń wprowadzonych na terenie całego kraju mogą zostać wprowadzone dodatkowe regionalne ograniczenia. Więcej informacji na stronie Corona-Ampel.

 

Informacje na temat obowiązujących obostrzeń po wjeździe do Austrii dostępne są na następujących stronach internetowych:

Komunikaty dotyczące aktualnej sytuacji w ruchu granicznym publikowane są w mediach społecznościowych:

{"register":{"columns":[]}}