W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Bezpieczni w sieci OSE” - webinar o bezpieczeństwie dzieci w Internecie

02.12.2020

3 grudnia o godz. 19.00 eksperci NASK przybliżą rodzicom i nauczycielom dobre praktyki online w dobie nauki zdalnej.

Napis Bezpieczni w sieci OSE 3 grudnia godz. 19.00 po lewej stornie mężczyzna w tle laptopy

Nauka zdalna to ogromne wyzwanie zarówno dla nauczycieli, uczniów jak i ich rodziców. O czym należy pamiętać, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci oraz co należy zrobić aby e-lekcje nie wymknęły się spod kontroli?  Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) podczas spotkania online. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się również, na jakie cyberzagrożenia narażeni są młodzi użytkownicy Internetu oraz, jak na nie reagować. 
Podczas webinarium omówione zostaną następujące tematy: 

  • Świat online i offline – czy możemy jeszcze mówić o takim rozróżnieniu?
  • Długo, czyli ile? Jak rodzice i opiekunowie powinni zadbać o odpowiedni czas dzieci przed ekranem?
  • Jak zarządzać bezpieczeństwem w domowej sieci składającej się nierzadko z wielu urządzeń podłączonych do internetu?
  • Jak przygotować sprzęt i oprogramowanie do bezpiecznego korzystania z sieci?

W spotkaniu weźmie również udział Tomasz Rożek, znany dziennikarz i popularyzator nauki oraz ambasador kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech. 

Serdecznie zachęcamy do udziału! Wystarczy: dołączyć do wydarzenia
Więcej o webinarium


……
Webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” jest realizowany w ramach projektów Ogólnopolska Sieć Edukacyjna oraz „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Projekt jest realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.

{"register":{"columns":[]}}