W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ochrona informacji w cyberprzestrzeni - Poradnik PRCyber-01

Cyberbezpieczeństwo – jak chronić nasze informacje przed atakami w cyberprzestrzeni? (Maj 2020 r.)

Dłonie na klawiaturze laptopa, wyświetlacz czarny.

Wprowadzenie

Cyberbezpieczeństwo jest ważne, ponieważ smartfony, komputery i Internet są obecnie tak fundamentalną częścią współczesnego życia, że trudno sobie wyobrazić, jak moglibyśmy bez nich funkcjonować, w szczególności w stanie epidemii, gdy musimy ograniczyć swoje fizyczne kontakty. Dlatego też szczególnie dziś ważne jest, aby w ramach kilku kroków ograniczyć cyberprzestępcom zdobycie dostępu do zawartości naszych urządzeń – smartfonów i komputerów – za ich pośrednictwem do naszych kont bankowych, kont w portalach społecznościowych, skrzynek poczty elektronicznej – zarówno prywatnych jak i służbowych.
Niezależnie od wielkości i rodzaju organizacji, w której pracujesz, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego możesz być podatny na cyberataki i sposoby obrony przed nimi. Te podstawowe porady dotyczą zarówno twojego życia zawodowego, jak i prywatnego.
 

Pełna treść poradnika dostępna jest w pliku pdf załączonym poniżej.

Materiały

PORADNIK PRCyber-01
PORADNIK​_-PRCyber-01​_-Cyberbezpieczeństwo​_–​_jak​_chronić​_nasze​_informacje​_przed​_atakami​_w​_cyberprzestrzeni.pdf 0.30MB

 

{"register":{"columns":[]}}