W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta studyjna w IBM X-Force Command Center

25.04.2023

22 marca we Wrocławiu na zaproszenie firm IBM Polska Sp. z o. o. oraz Sevenet S.A. odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe w ramach Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber). W ubiegłym roku taka wizyta studyjna została zorganizowana przez firmę DELL.

Żołnierz w mundurze w okularach wirtualnej rzeczywistości

Współpraca z firmami technologicznymi w ramach Programu PWCyber jest realizowana od 2019 r. Partnerzy Programu współpracują przy działaniach, których celem jest podnoszenie poziomu cyberbezpieczeństwa w Polsce. W ramach współpracy partnerzy dzielą się doświadczeniami i prowadzą działania podnoszące kompetencje kadr podmiotów krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. IBM Polska Sp. z o. o. jest partnerem programu PWCyber od 2020 r., a firma Sevenet S.A. dołączyła do programu w 2022 roku. 

Spotkanie odbyło się w otwartym w 2017 r. we Wrocławiu centrum bezpieczeństwa firmy „IBM X-Force Command Center”. Warsztaty prowadzili eksperci Centrum, a udział w nich wzięli przedstawiciele KPRM oraz Zespołów Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRT) poziomu krajowego. 

Spotkanie miało formę wizyty studyjnej, a jej głównym celem było praktyczne wykorzystanie zintegrowanych narzędzi mających na celu zarządzaniem ryzykiem, monitorowanie oraz analizę bieżących cyberzagrożeń. Kluczowym elementem spotkania było odwiedzenie Security Operation Center (SOC).  

Zaproszeni goście mieli również okazję zobaczenia  mobilnego centrum taktyczno-operacyjno-szkoleniowego, w tym interaktywną symulację cyberataków, tzw. Cyber Range Experience, poznać działanie platform m.in. do obsługi incydentów, monitoring ruchu sieciowego oraz scenariusze prób kompromitacji infrastruktury. Dodatkowo, na warsztatach przedstawiono rekomendacje, narzędzia i procedury dot. Cyber Threat Intelligence (CTI) w ujęciu taktycznym i strategicznym. W czasie wizyty goście mieli także możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem firmy, sposobem jej zarządzania, organizacją oraz oferowanymi produktami. 
 

{"register":{"columns":[]}}