W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat dotyczący podróży z Brazylii do Polski

06.05.2021

Znowelizowane rozporządzenie epidemiczne w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w Polsce.

Mapa_Pol

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 maja 2021 r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Ambasada RP w Brazylii uprzejmie informuje, iż:

osoby przekraczające granicę Rzeczypospolitej Polskiej, które rozpoczęły podróż z terytorium Federacyjnej Republiki Brazylii są zobowiązane do odbycia 10-dniowej kwarantanny. Okres realizacji obowiązku odbycia kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego po przekroczeniu granicy Rzeczypospolitej Polskiej w okresie nie wcześniejszym niż 7 dni, licząc od momentu jej przekroczenia. Obowiązek odbycia kwarantanny uznaje się za zrealizowany z chwilą wprowadzenia negatywnego wyniku testu przez medyczne laboratorium diagnostyczne wykonujące diagnostykę zakażenia wirusem SARS-CoV-2 do systemu teleinformatycznego.

Więcej informacji:

https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000085201.pdf

https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/k-wjazd-do-polski-kwara/9081,Informacje-dla-podroznych.html