W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Kultura polska

Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorami cyfrowymi polskich instytucji kultury, które proponują niezwykle bogatą ofertę, umożliwiającą kontakt ze sztuką w przestrzeni internetowej.   

W naszych mediach społecznościowych publikujemy najnowsze informacje dotyczące aktualnej oferty polskich instytucji kultury, wybór spacerów po wystawach, linki do transmisji koncertów oraz relacje wideo, dzięki którym możemy spotkać się online.

Facebook: @PLnoBrasil

Twitter: @PLnoBrasil

Zachęcamy do oglądania koncertów i do wirtualnego zwiedzania niezwykłych kolekcji.

Na oficjalnej stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w zakładce Kultura w Sieci, znajdziecie Państwo pełną listę polskich instytucji kulturalnych.

Zapraszamy!

 

Teatr Wielki - Opera Narodowa

Wśród propozycji serwisu Vod Teatru Wielkiego Opery Narodowej, dostępnych bezpłatnie, w wysokiej rozdzielczości w trybie live lub on demand, znajdziemy m.in. rejestracje transmisji internetowych koncertów, oper, baletów, wirtualne spacery i specjalną ofertę dla dzieci.

 

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Zapraszamy Państwa do wysłuchania Niedzielnych Recitali Chopinowskich on-line. Koncerty są transmitowane w każdą niedzielę o godzinie 12.00 (07.00 czasu lokalnego w Brasilii) na kanale YouTube Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, a także na portalu NIFC na Facebooku.   

 

Muzeum Narodowe w Krakowie

Cyfrowa kolekcja zbiorów, wirtualne zwiedzanie, edukacyjne karty pracy oraz quizy i filmy w mediach społecznościowych, to tylko niektóre z pomysłów na bycie w kontakcie ze sztuką bez wychodzenia z domu. Dzięki przyjęciu polityki otwartości i udostępnieniu w wysokiej rozdzielczości fotografii cyfrowych oraz skanów obiektów, Muzeum Narodowe w Krakowie dołączyło do grona światowych instytucji propagujących dobre praktyki w zakresie upowszechniania zbiorów za pomocą Internetu.