W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje polsko-brazylijskie w zakresie cyberbezpieczeństwa

13.08.2021

9 sierpnia br. w Kancelarii Prezydenta Brazylii odbyło się spotkanie amb. Jakuba Skiby z gen. Augusto Heleno Ribeiro Pereirą, szefem Biura Bezpieczeństwa Instytucjonalnego w Kancelarii Prezydenta. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim kwestii współpracy PL-BR w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Amb. J. Skiba oraz gen. A. Heleno, szef Biura Bezpieczeństwa Instytucjonalnego w Kancelarii Prezydenta Brazylii

Ambasador RP J. Skiba podkreślił rosnące znaczenie problematyki cyberbezpieczeństwa, wynikające m.in. z coraz liczniejszych i zróżnicowanych ataków cyfrowych; braku geograficznych granic w cyberprzestrzeni oraz gwałtownego postępu technologicznego generującego zarówno szanse na osiągniecie nowych funkcjonalności jak i zagrożenia dla bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę wspólne, zachodnie  wartości wyznawane przez Polskę i Brazylię w kontekście geopolitycznej gry wielkich mocarstw i ich rywalizacji w obszarze cybeprzestrzeni, strony wskazały na zasadność współpracy krajów takich jak Polska i Brazylia oraz podobne dla obu  naszych państw cyber-zagrożenia w zglobalizowanym świecie.