W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja młodych naukowców i spotkanie w Ambasadzie RP

26.09.2021

W dn. 25 września na Uniwersytecie Technicznym w Kopenhadze odbyła się konferencja naukowa „Science: Polish Perspectives Meetup Copenhagen. The Technologies of Tomorrow”, zorganizowana przez Stowarzyszenie BioFrontiers oraz Fundację Polonium we współpracy z Ambasadą RP w Kopenhadze.

1PLA

Celem wydarzenia było nawiązanie kontaktów oraz promocja wiedzy w zakresie rozwoju nauk ścisłych,  z podkreśleniem wkładu polskich naukowców w światową naukę. Wydarzenie stanowiło okazję do integracji środowisk polskich naukowców, promowania Polski oraz rozbudowywania polsko-duńskiej sieci kontaktów w obrębie innowacyjnych i nowoczesnych sektorów gospodarki. W trakcie konferencji prelegenci wygłosili wykłady dotyczące m. in. robotyki i inżynierii maszyn, digitalizacji oraz wirusologii w kontekście zmagań z pandemią SARS-CoV-2. Ambasadę RP na konferencji reprezentowała wicekonsul Joanna Rataj.


Konferencja naukową została poprzedzona w dn. 24 września nieformalnym spotkaniem w Ambasadzie RP, które otworzył chargé d’affaires a.i. Mateusz Mońko. W spotkaniu licznie uczestniczyli badacze i naukowcy z różnych krajów. Celem wydarzenia była wymiana doświadczeń oraz nawiązanie nowych kontaktów.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}