W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowe obostrzenia dotyczące podróży do Danii

11.01.2021

Rząd duński wprowadził nowe ograniczenia wjazdowe do Danii dla podróżujących ze wszystkich krajów świata.

informacja

Osoby, które chcą wjechać do Danii muszą udokumentować ważny powód oraz przedstawić na granicy negatywny wynik testu na COVID-19 (akceptowane są testy PCR oraz testy antygenowe) wykonanego nie wcześniej niż 24 godziny przed wjazdem do Danii. Obowiązek nie dotyczy osób posiadających stały meldunek w DK i obywateli DK.

Wszystkie osoby podróżujące do Danii samolotem (także obywatele Danii oraz osoby posiadający stały adres zameldowania w Danii), aby wejść na pokład samolotu muszą przedstawić negatywny wynik testu wykonanego nie wcześniej niż 24 godzin przed wylotem.

Tranzyt: osoby podróżujące przez Danię drogą lądową lub morską nie muszą okazywać negatywnego wyniku testu na COVID-19. Podróżujący tranzytem przez Danię drogą lotniczą są zobowiązani do okazania negatywnego wyniku testu przed wejściem na pokład samolotu.

Ograniczenia obowiązują w dniach 9-17 stycznia br.

Więcej informacji nt. restrykcjihttps://coronasmitte.dk/en/entry-into-denmark

 

MSZ DK odradza wszelkie podróże po całym świecie, również służbowe.

Więcej informacji: https://um.dk/da/nyheder-fra-udenrigsministeriet/newsdisplaypage/?newsID=925FA632-5B55-4B14-B35C-44760175D82F