W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody 78. rocznicy katastrofy lotniczej w Slaglille

25.09.2021

W dn. 25 września przedstawiciele Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej, Ambasady Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii w Kopenhadze, Związku Polsko-Duńskiegio w Næstved, Polonii wraz z lokalnymi mieszkańcami wspólnie złożyli hołd polskim lotnikom i członkom rodziny Christensen poległym w wyniku katastrofy lotniczej w dn. 17 września 1943 r.

1PL

Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem ekumenicznym, po którym uczestnicy złożyli wieńce i kwiaty na mogiłach rodziny Christensen, a następnie, przy asyście Gwardii Honorowej duńskiej Obrony Terytorialnej Rosenborg, na grobach polskich lotników. 

Po oficjalnej części uroczystości, zaproszeni goście uczestniczyli w wykładzie i prezentacji historyka Jana Christensena na temat historii Royal Air Force w czasie II wojny światowej, udziału Polaków w lotach RAF oraz okoliczności tragicznego lotu Halifax 309. 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}