W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pokaz filmu „Jak najdalej stąd” na festiwalu East by Southeast

17.11.2020

Film „Jak najdalej stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego miał swoją duńską premierę w ramach IX edycji festiwalu kina z Europy Środkowo-Wschodniej „East by Southeast”.

1

W ramach trwającego od 15 listopada festiwalu w Kopenhadze pokazywane są filmy przedstawiające sytuację społeczną i kulturową regionu EŚW. W tym roku duńskiej publiczności 17 listopada zaprezentowany został film „Jak najdalej stąd” Piotra Domalewskiego opowiadający uniwersalną historię wielu współczesnych polskich rodzin, rozdartych między potrzebą zachowania rodzinnych więzi a emigracją zarobkową i dążeniem do lepszego życia.

 

Otwarcia seansu dokonali pan Jesper Andersen, koordynator festiwalu oraz pan Jarosław Galuba, sekretarz Ambasady RP ds. dyplomacji publicznej i kulturalnej. W pokazie uczestniczyła liczna grupa entuzjastów kina i gości zaproszonych przez Ambasadę.

 

Projekcja „Jak najdalej stąd” zrealizowana została we współpracy Ambasady RP z Duńskim Instytutem Filmowym, organizatorem festiwalu East by Southeast. Drugi pokaz filmu odbędzie się w dniu 5 grudnia w Cinemateket w Kopenhadze.

 

Zdjęcie główne dzięki uprzejmości Duńskiego Instytutu Filmowego i Cinemateket. 

Zdjęcia (3)