W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

10.10.2020

Uczniowie Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Kopenhadze spotkali się z Attaché Obrony płk. Andrzejem Sypniewskim w ramach obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

1

Na spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Pani Dyrektor Doroty Schrieder w dn. 10 października 2020 r. uczniowie SP oraz ich rodzice dowiedzieli się z prelekcji Pana Pułkownika Andrzeja Sypniewskiego o znaczeniu zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej dla losów odrodzonej Rzeczypospolitej Polski i Europy. Określana jako jedna z najistotniejszych bitew w historii świata, Bitwa Warszawska była kulminacyjnym starciem w wojnie polsko-bolszewickiej, która zatrzymała ofensywę Armii Czerwonej w sierpniu 1920 r.  Triumf Polski w walkach na przedpolach Warszawy był jednym z decydujących wydarzeń w dziejach naszego kraju, które określane jest mianem „Cudu nad Wisłą”.

 

W trakcie spotkania Pan Pułkownik opowiedział również o stanowisku i zadaniach Attaché Obrony, o swojej karierze wojskowej a także zaprezentował uczniom elementy składowe munduru oficerskiego.

Zdjęcia (3)