W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uwaga: zmiana zasad wjazdu do Danii

20.10.2020

15 października 2020 r. duńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zakwalifikowało Polskę do kategorii państw „pomarańczowych”. Oznacza to nowe zasady wjazdu, które będą obowiązywały od soboty 17 października od godz. 00:00.

informacja

Dla osób niebędących rezydentami w Danii, warunkiem wjazdu do Danii będzie udokumentowanie ważnego powodu/celu, takiego jak np. spotkanie biznesowe, ważne sprawy rodzinne, rozprawa sądowa. Informacja nt. definicji „ważnego powodu wjazdu” znajduje się pod linkiem: https://coronasmitte.dk/en/entry-into-denmark/persons-resident-in-banned-countries. W tym przypadku zalecenie testu/samoizolacji nie obowiązuje.

 

Dla obywateli polskich będących rezydentami w Danii i dla osób powracających z Polski, Dania zaleca samoizolację do czasu otrzymania negatywnego testu na COVID-19. W praktyce oznacza to, że pracodawcy oraz szkoły zobowiązują pracowników i uczniów do wykonania testu na obecność COVID-19 oraz do samoizolacji do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu. Niektórzy pracodawcy oraz szkoły mogą jednak zastrzec, że konieczna będzie samoizolacja pomimo wykonania testu.

 

Obywatele polscy pracujący w Danii i cyklicznie podróżujący między Polską i Danią są zobowiązani do przedstawienia umowy o pracę lub potwierdzenia statusu rezydenta (tzw. Sygesikringsbevis).