W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Urząd zawsze otwarty – e-Polak potrafi!

07.04.2020

Twój dowód stracił ważność? Niedawno się przeprowadziliście i nie zdążyliście jeszcze się zameldować? A może właśnie zostaliście rodzicami i chcecie to zgłosić w urzędzie? Nigdzie nie musicie iść. Załatwcie to przez internet.

Blondynka w okularach, ubrana w fioletowy sweter przytrzymuje jedną dłonią okulary, drugą laptopa. Błękitne tło. PO lewej stronie logotyp e-Polak potrafi, po prawej napis: Zaległe sprawy urzędowe? Załatw je prze internet! Poznaj e-usługi

Szukajmy pozytywów sytuacji, w której się znaleźliśmy. Obejrzeliście już wszystkie seriale, umyliście wszystkie okna, zaległości książkowych brak? Nie wiecie, czym się zająć? Załatwcie zaległe sprawy urzędowe. Nigdy przecież nie było na nie czasu… Pewnie wielu z Was zadaje sobie teraz pytanie – ale jak, skoro urzędy zamknięte? Już odpowiadamy: przez internet. Tam urzędy są otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu! Bez kolejek i pośpiechu. Spróbujcie. To proste!

Profil zaufany – Twój elektroniczny identyfikator

Zacznijcie od założenia profilu zaufanego. Dzięki niemu urząd będzie wiedział, że Wy to Wy. To jak pokazanie dowodu osobistego w okienku. Jak go założyć? Wystarczy, konto w jednym z dziesięciu największych banków. Nigdzie nie musicie iść. Wszystko załatwiacie online, w kilku klikach. Profil zaufany jest ważny 3 lata. Po ich upływie powinniśmy założyć nowy.

Wideo

Zgłoszenie narodzin dziecka? Bezpiecznie przez internet

Urodziło Wam się dziecko? A może już niedługo zostaniecie rodzicami? Gratulacje! Wiemy, że to, czego teraz najbardziej potrzebuje Twoja rodzina to spokój i dużo czasu dla siebie. Dlatego, by zgłosić pojawienie się na świecie nowego członka rodziny, nie idźcie do urzędu. Dopełnijcie tej formalności przez internet.

Wideo

Wideo