Powrót

Realizacja prac w zakresie cyfryzacji analogowych materiałów PZGiK

03.02.2026

logotyp projektu Integracja Pzgik przedstawiający kształt Polski zbudowany z trójkątów oraz zawierający tytuł "Integracja Pzgik"

Główny Urząd Geodezji i Kartografii we współpracy ze Starostami Powiatów realizuje prace w zakresie „przetworzenia analogowych materiałów Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego (PZGiK) do postaci cyfrowej” w ramach Projektu „Integracja państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Integracja Pzgik)”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC).

Na obecnym etapie realizowane są prace dotyczące skanowania materiałów PZGiK w 69 powiatach w ramach postępowań o zamówienie publiczne dla Zakresu I, II oraz III.

W ramach Zakresu I zakończono skanowanie materiałów PZGiK w powiatach: głubczyckim, golubsko-dobrzyńskim, grodziskim oraz w 9 powiatach zakończono drugi etap prac.  

W sumie przetworzono do postaci cyfrowej 529 metrów bieżących dokumentacji oraz 3 359 sztuk pierworysów map.

Równolegle w 27 powiatach rozpoczęto realizację prac w ramach zawartych umów z wykonawcami na utworzenie baz danych: EGiB, BDOT500 i GESUT.

Status prac w poszczególnych powiatach, w podziale na zakres prac przedstawiają poniższe ilustracje.

mapka ilustrująca powiaty, w których realizowana jest cyfryzacja dokumentów pzgik

mapka ilustrująca powiaty, w których realizowane jest tworzenie baz EGiB, BDOT, GESUT

logotypy programu FERC, Rzeczypospolitej Polski, Unii Europejskiej oraz logotyp GUGiK

{"register":{"columns":[]}}