W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

dr Andrzej Kurnicki

Ambasador RP Andrzej Kurnicki

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Kanadzie

Andrzej Kurnicki jest doktorem nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego (praca doktorska poświęcona polityce pieniężnej FED i rynków kapitałowych) oraz tytuł magistra (Master of Administrative Science degree), Johns Hopkins University w Baltimore. Ukończył studia podyplomowe na Harvard University (1998) i MIT (1994). Jest specjalistą w zakresie finansów, rynków kapitałowych, bankowości prywatnej i inwestycyjnej. Jest także ekspertem w tworzeniu międzynarodowych programów z zakresu finansów, bankowości, edukacji i biznesu.

W latach 80. i 90. zdobywał doświadczenie jako doradca finansowy i inwestycyjny w Stanach Zjednoczonych m.in. Legg Mason, Prudential, American Express. Wieloletni wykładowca akademicki (Uniwersytet Warszawski, Coventry University / Łazarski University) oraz koordynator programów dla studentów i senior managerów w Polsce i USA, w tym programów Executive MBA (University of Wales).

Od 2014 do 2016 roku był kierownikiem Katedry Finansów i Bankowości Uczelni Łazarskiego, a następnie objął stanowisko kierownika Zakładu Rynków Kapitałowych. Organizował wiele międzynarodowych konferencji dla menedżerów i inwestorów prywatnych zarówno w Polsce, jak i w USA. Był stypendystą Stowarzyszenia Dziedzictwa Polskiego w Baltimore, MD USA oraz studentem Roberta McTeery - Prezesa Banku Centralnego (FED) w USA (Dallas).

Przewodniczył i uczestniczył w ponad 40 panelach i radach dyskusyjnych w programach z zakresu finansów, bankowości inwestycyjnej czy rynków kapitałowych. Należał do różnych stowarzyszeń, w tym do; National Economist Club, Baltimore Council on Foreign Affairs, US Chamber of Commerce, Polish Heritage Association, The Baltimore World Trade Center oraz Johns Hopkins Alumni Association.