W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dyżur paszportowy - Winnipeg (25-27 września 2021 r.)

25.09.2021

Komunikat

Konsulat Generalny RP w Toronto uprzejmie informuje, że w dniach 25-27 września 2021 r. w siedzibie Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1 Winnipeg”, 717 Manitoba Avenue, Winnipeg odbędzie się dyżur konsularny, w trakcie którego przyjmowane będą wyłącznie wnioski o wydanie polskich paszportów biometrycznych.

Godziny dyżuru:

 • 25 września (sobota) w godzinach od 9:30 do 18:00
 • 26 września (niedziela) w godzinach od 9:30 do 17:00
 • 27 września (poniedziałek) w godzinach od 9:30 – 14:00

W celu zapisania się na dyżur prosimy o rezerwację godziny pod linkiem:

https://secure.e-konsulat.gov.pl/Informacyjne/Placowka.aspx?IDPlacowki=119

 1. Wybierz: sprawy paszportowe, 
 2. Wybierz: lokalizację wizyty paszportowej  - WINNIPEG,
 3. Postępuj zgodnie z instrukcją na ekranie.

Osoby niezapisane nie będą przyjmowane.

W trakcie wizyty obowiązuje noszenie maseczek ochronnych.

INFORMACJE PASZPORTOWE:

W celu złożenia wniosku o wydanie polskiego paszportu niezbędne będzie dostarczenie w dniu dyżuru następujących dokumentów (wymogi te nie dotyczą osób ubiegających się o wydanie nowego paszportu, a posiadających już paszport biometryczny).

 • Wniosek paszportowy (1 egzemplarz) - LINK (na dole strony znajduje się edytowalny wniosek).
 • Ostatni posiadany polski paszport, którego ważność nie upłynęła przed 2003 r. wraz z jego fotokopią.
 • Aktualne zdjęcie biometryczne (wymogi dotyczące fotografii takie same jak w przypadku ubiegania się o paszport kanadyjski, bez okularów). 1 sztuka - do paszportu 10-letniego; 2 sztuki – jeśli wnioskodawca ubiegać się będzie także o wydanie paszportu tymczasowego na czas oczekiwania na paszport biometryczny.
 • Polski akt urodzenia wraz z jego fotokopią (tylko urzędowe dokumenty wydane przez Urząd Stanu Cywilnego w Polsce – nie będą akceptowane dokumenty kościelne, ani wydane przez władze kanadyjskie lub inne) oraz w przypadku osób, które zmieniły nazwisko np. w związku z zamążpójściem - polski akt zawarcia małżeństwa wraz z jego fotokopią (tylko urzędowe dokumenty wydane przez Urząd Stanu Cywilnego w Polsce – nie będą akceptowane dokumenty kościelne, ani wydane przez władze kanadyjskie lub inne).
 • Kopertę zwrotną, wyłącznie Xpresspost NATIONAL (osobiście zaadresowaną na swój adres domowy) z naklejką SIGNATURE REQUIRED – kopertę i naklejkę należy zakupić na poczcie i przynieść ze sobą na wizytę.
 • Money Order wystawiony na „Polish Consulate General of Toronto” we właściwej wysokości należnej opłaty konsularnej (informacja  o opłatach poniżej).

UWAGA: Nie będzie możliwości płatności gotówką, ani kartami płatniczymi.

OPŁATY

-paszport 10-letni: 163,00 CAD (50 % zniżki tj. 82,00 CAD, dla młodzieży uczącej się w wieku 18-24 lata za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej oraz dla emerytów i rencistów za okazaniem dokumentu potwierdzającego pobieranie takiego świadczenia (wymagana fotokopia dokumentu do zniżki);

-paszport 5 letni (dzieci od 0 – 13 lat) - 52,00 CAD

-paszport tymczasowy wydawany na czas oczekiwania na paszport 10 letni (max. okres ważności 12 miesięcy) – 23,00 CAD

-opłata za utracony z winy posiadacza, ważny paszport polski:

 • osoba dorosła - 511,00 CAD,
 • dziecko do lat 18 - 311,00 CAD.

Osoby w wieku powyżej lat 70 otrzymują paszport za darmo (konieczne będzie tylko dostarczenie koperty zwrotnej zgodnie z wymogami jw. celem odesłania nowego paszportu).

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami konsularnymi, dostępnymi na stronie internetowej konsulatu:  https://www.gov.pl/web/kanada/paszporty