W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Konsul Generalny RP w Vancouver

Andrzej Emeryk Mańkowski

Konsul RP Andrzej Mańkowski

Konsul Generalny RP w Vancouver

Andrzej Emeryk Mańkowski, urodził się 2 grudnia 1968 roku w Warszawie.

Jest absolwentem studiów na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego (Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej). Jest autorem licznych publikacji naukowych dotyczących świadomości historycznej, tożsamości narodowej i etnicznej oraz genealogii.

Zawodowo związany z obszarem komunikacji społecznej – jako pracownik agencji reklamowej realizował m.in. kontrakty z Centrum Informacyjnym Rządu (Kancelarią Prezesa Rady Ministrów RP) w okresie realizacji czterech reform społecznych oraz z Departamentem Promocji MSZ; Ponadto pracował m.in. jako kierownik w Pionie Komunikacji Korporacyjnej TP S.A. (Grupa France Telecom) w Biurze Promocji m. st. Warszawy oraz w Instytucie Pamięci Narodowej i Instytucie Adama Mickiewicza – narodowej instytucji kultury odpowiedzialnej za zagraniczną promocję polskiej kultury.

Wśród jego doświadczeń międzynarodowych należy wymienić pracę w misjach pokojowych ONZ na Timorze Wschodnim (UNTAET 2001) i w Sierra Leone (2002) oraz brał udział w krótkookresowych wyborczych misjach obserwacyjnych OBWE w Bośni i Hercegowinie (1996), Kosowie (2000) na Ukrainie (2004), na Białorusi (2006) i w Gruzji (2008).

Jest żonaty, ma troje dzieci.