W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Konsul Generalny w Montrealu

Dariusz Wiśniewski

Dariusz Wiśniewski2

Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Montrealu

Pan Dariusz Wiśniewski jest zawodowym dyplomatą, ukończył studia wyższe na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe w Krajowej Szkole Administracji Publicznej i Oxford University. W MSZ pracuje od 1994 r., posiada stopień dyplomatyczny ambasadora tytularnego, posługuje się biegle językami angielskim, francuskim oraz chorwackim.

W centrali MSZ pracował na różnych stanowiskach w Departamencie Ameryki Północnej i Południowej, Sekretariacie Ministra, Centrum Rozwoju Zawodowego i Departamencie Konsularnym.

Od grudnia 2015 do sierpnia 2016 był Dyrektorem Generalnym Służby Zagranicznej.

Pracował na placówkach w Waszyngtonie i Zagrzebiu na stanowiskach do spraw politycznych, w latach 2013-2015 był Konsulem Generalnym RP w Lyonie, od września 2016 r. do sierpnia 2017 kierował jako chargé d’affaires Ambasadą RP w Paryżu.

Wraz z żoną Ewą, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego, ma piątkę dorosłych dzieci.