W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsulat Generalny RP w Toronto wznawia przyjmowanie interesantów

10.07.2020

Konsulat Generalny RP w Toronto wznawia w ograniczonym zakresie przyjmowanie interesantów w sprawach paszportowych i prawnych. Od 15 lipca czeka na Państwa odnowiona sala przyjęć.

sala

W związku z podjętą przez władze prowincji Ontario decyzją stopniowego uruchamiania działalności urzędów, instytucji i przedsiębiorstw, od środy 15 lipca 2020 r., Konsulat Generalny RP w Toronto wznawia, na razie w ograniczonym zakresie, zapisy w systemie e-konsulat na spotkania w sprawach paszportowych i prawnych.

W pozostałych sprawach, prosimy o wcześniejszy kontakt:

- telefoniczny  416 252 5471 wew.0

lub

- emailowy: toronto.info@msz.gov.pl   

 

UWAGA: Nadal zawieszone pozostaje przyjmowanie interesantów w sprawach wizowych.

 

Podczas obsługi interesantów będą stosowane następujące środki ostrożności:

• Przyjmowane będą wyłącznie osoby umówione za pośrednictwem systemu e-konsulat.

• W sali przyjęć urzędu będą mogły przebywać tylko osoby umówione na daną godzinę.  

• Prosimy o używanie maseczek przez czas wizyty w budynku urzędu.

• W sali przyjęć dostępny jest pojemnik z płynem dezynfekcyjnym.

 

Wszystkie osoby składające wniosek paszportowy prosimy o bardzo dokładne przygotowanie dokumentacji przed przybyciem do Konsulatu: wypełnionego wniosku o wydanie paszportu, wniosku o wysyłkę paszportu, ewentualnych innych dokumentów dot. zniżki, wraz z kopią. Rekomendujemy skorzystanie z możliwości odbioru wydanych paszportów drogą korespondencyjną (dodatkowa opłata 15 CAD za pojedynczą przesyłkę).

Sugerujemy, aby płatności za czynności konsularne dokonywać w formie Money Order  – prosimy o sprawdzenie kwoty opłaty konsularnej - tabela opłat konsularnych.

Przydatne informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć na stronie internetowej w dziale informacje konsularne.