W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
EEA grants

Storytelling cz.1- nowy sposób komunikacji - wstęp

30.05.2023

grafika programowa energia, środowisko, klimat, FWD

Wszystko co nas otacza, razem z upływającym czasem zmienia się. Zmieniamy się My, zmienia się otaczające nas środowisko.

Jako młody chłopiec nie zauważałem tych zmian. Może inaczej, nie dostrzegałem ich w odpowiedni sposób. Dzisiaj z racji mijających kolejnych „pogodnych wiosen” widzę, że potrzeba zmiany, jest nieodłączną częścią naszego życia. Trzeba się z nią pogodzić i iść z duchem czasu i akceptować w każdym obszarze naszego życia.

Przedstawiciele Państw darczyńców Funduszy Norweskich - Islandii, Norwegii i Liechtensteinu postanowili zmodyfikować sztukę komunikacji na nowocześniejszą i bardziej przyjazną w odbiorze. Na komunikację przy użyciu metody storytellingu.  

Mówiąc najogólniej jest on działaniem polegającym na dzieleniu się historiami.

Mam nadzieję, że nie będziecie mi mieli tego za złe, ale dzisiaj, na potrzeby tego tekstu, ja na chwilę stanę się „bohaterem”. Bo kto z nas w dzieciństwie nie marzył, chociaż przez chwilę aby nim zostać. Pamiętajcie jednak, że dziś staje się nim tylko po to, by już niebawem spróbować przenieść Was w świat niesamowitych projektów, realizowanych przez naszych beneficjentów w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. Gdzie poznacie historie niezwykłych miejsc, gatunków flory i fauny, obiektów oraz ludzi i ich pasji. Bo pasje budują to wszystko.

W kolejnej serii tekstów zaprosimy Was do świata ptaków. Poznacie błotniaka łąkowego i projekt poświęcony jego ochronie.

Już dziś zachęcamy do wejścia na naszą stronę i zapoznania się z wybranymi projektami Funduszy Norweskich:

Od Wisłoki do Wieprza - czynna ochrona zagrożonych gatunków ptaków w dolinie rzeki Wisły

Ptasie Horyzonty - czynna ochrona zagrożonych gatunków ptaków na Polesiu Lubelskim

Ochrona ptaków siewkowych poprzez wypas i budowę obiektów małej retencji na obszarze OSO Natura 2000 Puszcza Knyszyńska i Dolina Górnej Narwi

Większość z nich, szerzej opisanych, najprawdopodobniej pojawi się w następnych naszych publikacjach  na  FB z serii „Projekty opowiedziane inaczej - story"

Dlatego Bądźcie z nami. Uczestniczcie w rodzeniu się nowej wizji na próbę komunikacji z Wami.

Śledźcie naszą stronę internetową oraz Facebooka i bądźcie częścią tego przedsięwzięcia.     

 

{"register":{"columns":[]}}