W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Kurtyka podczas inauguracji drugiej edycji Akademii Miast Przyszłości

22.03.2021

„W miastach koncentrują się najpilniejsze współcześnie wyzwania. Jednocześnie to właśnie miasta znacząco przyczyniają się do dynamicznego rozwoju naszego kraju. To istotne, by ten rozwój przebiegał w sposób zrównoważony pod względem ekonomicznym, społecznym i ekologicznym” – mówił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podczas inauguracji drugiej edycji Akademii Miast Przyszłości Polskiego Funduszu Rozwoju. Wydarzenie odbyło się 22 marca 2021 r.

Minister Kurtyka podczas inauguracji drugiej edycji Akademii Miast Przyszłości

Organizowana przez Polski Fundusz Rozwoju Akademia Miast Przyszłości to bezpłatny program edukacyjny, mający na celu przygotowanie samorządowców do tworzenia miasta uważnego, odpornego na kryzysy i gotowego na sprostanie nowym wyzwaniom. Program skierowany jest do urzędników i przedstawicieli samorządów, którzy chcą rozszerzyć swoją wiedzę w zakresie rozwijania inteligentnych miast. Głównym celem Akademii Miast Przyszłości jest opracowanie gotowego do wdrożenia miejskiego projektu, który pozwoli na zrealizowanie innowacyjnej inwestycji lub wdrożenie nowej, cyfrowej usługi.

Ośrodki miejskie średniej wielkości, które biorą udział w Akademii Miast Przyszłości, mają do odegrania istotną rolę transformacji w kierunku neutralności klimatycznej i odporności na zmiany klimatu. Jest to wyzwanie, które musimy podjąć wspólnie

– powiedział Michał Kurtyka.

Jako Ministerstwo Klimatu i Środowiska już od zeszłego roku, razem z miastami realizujemy projekt Miasto z klimatem, którego cele są zbieżne z założeniami Akademii Miast Przyszłości. W mojej opinii powinniśmy skoncentrować nasze wspólne działania w pięciu kluczowych obszarach: poprawie jakości powietrza w miastach, transformacji energetycznej, „odbetonowaniu” i zazielenieniu polskich miast. zrównoważonym planowaniu przestrzennym w miastach oraz rozwoju ekologicznego transportu w miastach. Jestem przekonany, że tylko wspólne działania rządu, jego agend, takich jak Polski Fundusz Rozwoju oraz samorządów lokalnych pozwolą osiągnąć te ambitne cele

– dodał minister klimatu i środowiska.

W ramach II edycji Akademii Miast Przyszłości uczestnicy będą mogli poszerzyć swoje kwalifikacje  w ramach czterech ścieżek: wiedzy, networkingu, projektowej oraz kompetencyjnej.

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}