W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Utworzenie EKOparku przy ul. Gierdziejewskiego w Warszawie”

kolaż 2 zdjęć: na pierwszym zieleń parkowa, ścieżka, słup z systemem fotowoltaicznym i pergola , na drugim plac zabaw z drewnianymi zabawkami

Tytuł projektu: „Utworzenie EKOparku przy ul. Gierdziejewskiego w Warszawie”

Beneficjent: Miasto St. Warszawa

Projekt współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, zrealizowany w centralnej części Polski, na terenie dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, na terenie o pozytywnym wpływie na przewietrzanie miasta.

Realizacja inwestycji objęła uporządkowanie terenu i podzielenie go na różne strefy:

  • dzikich łąk;
  • obszary mieszane (tereny podmokłe);
  • tereny uporządkowane trawnikami pełniącymi funkcje wypoczynkowa i rekreacyjną.

Ciekawostką przy tym projekcie jest fakt, że park ma charakter naturalistyczny, zbliżony do dzikiego z zachowaniem ponad 70% powierzchni biologicznie czynnej.

Różnorodność biologiczna w parku została zwiększona dzięki zaadaptowaniu istniejących zbiorowisk roślinnych z nowymi nasadzeniami. Przyczyniło się to do stworzenia miejsc bytowania różnych gatunków zwierząt. Wprowadzono roślinność, która stanowi bazę pokarmową dla owadów i małych zwierząt kręgowych. Rzeźbę terenu urozmaicono dzięki wybudowaniu skarp z wielopiętrową roślinnością stanowią osłonę od hałasu i zanieczyszczeń pochodzących z sąsiednich ulic.

W projekcie wprowadzono innowacyjne rozwiązania z wykorzystaniem elementów pochodzących z recyklingu. Do budowy nawierzchni ciągów komunikacyjnych użyto materiały mineralne przyjazne środowisku. Elementy małej architektury są wykonane z najprostszych materiałów (drewno, stal ocynkowana) przy zastosowaniu niezbędnego minimum ich obróbki w trakcie procesu produkcyjnego.

Najciekawsze atrakcje: 

  • naturalistyczny plac zabaw dla dzieci;
  • ścieżki edukacyjne;
  • siłownia plenerowa;
  • wybieg dla psów.


Wkład z Unii Europejskiej

7 092 563,20 zł

Wartość projektu ogółem

9 839 542,09 zł

 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}