W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński podczas Światowego Szczytu Wodorowego

09.03.2021

Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński 9 marca 2021 r. wziął udział w drugiej edycji Światowego Szczytu Wodorowego, organizowanego przez The Sustainable Energy Council. Głównymi tematami wydarzenia były przejście na zieloną i niebieską energię, najnowsze technologie wodorowych ogniw paliwowych, zastosowanie paliw wodorowych w samochodach ciężarowych i lotnictwie oraz łańcuchy dostaw wodoru i handel nim.

Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński podczas Światowego Szczytu Wodorowego

Wystąpienie wiceministra Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego odbyło się w ramach sesji „Dynamika transformacji energetycznej w Europie i Afryce” i dotyczyło ambicji Europy Wschodniej.

Europejski sektor energetyczny stoi w obliczu poważnych przemian. Polityka klimatyczna Unii Europejskiej zakłada zwiększenie ilości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Przewiduje się, że technologie wodorowe wspomogą transformację rynku energii i umożliwią łączenie sektorów

– powiedział wiceminister Guibourgé-Czetwertyński.

Temat wodoru przyciąga coraz większą uwagę. Powszechnie uznaje się jego znaczenie dla przyszłego systemu energetycznego. Może zasilać przemysł ciężki, systemy ciepłownicze, magazynować energię sezonową i zastępować konwencjonalne paliwa w naszych pojazdach. Ale co najważniejsze, nie emituje CO2, dzięki czemu praktycznie nie zanieczyszcza powietrza. Wodór stanowi rozwiązanie, które pozwoli na dekarbonizację procesów przemysłowych i wielu sektorów gospodarki, wspierając w ten sposób osiągnięcie celu neutralności klimatycznej

– dodał wiceminister klimatu i środowiska.

{"register":{"columns":[]}}