W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Guibourgé – Czetwertyński na Kongresie Polityki Miejskiej

08.06.2021

Przygotowanie miast do zmian klimatu oraz wykorzystanie miejskiej przestrzeni do zwiększenia różnorodności biologicznej to główne kwestie poruszone przez wiceministra Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego podczas panelu dyskusyjnego nt. polityki klimatycznej polskich miast z sieci NAZCA, który odbył się 8 czerwca 2021r.

Wiceminister Guibourgé – Czetwertyński na Kongresie Polityki Miejskiej

Jak podkreślił w trakcie dyskusji Wiceminister Guibourgé –Czetwertyński, adaptacja polskich miast do zmian klimatu jest jednym z priorytetów Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Kwestia adaptacji i dostosowania polityki miejskiej do wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi jest kluczowym narzędziem dla poprawy jakości życia mieszkańców w Polsce

– powiedział wiceminister podczas spotkania.

Podjęliśmy współpracę z największymi miastami w przygotowaniu strategii adaptacyjnej. Dajemy pomoc miastom uwzględniając działania inwestycyjne oraz edukacyjne pomagające w przystosowaniu do zmian klimatu

– dodał.

Resort Klimatu i Środowiska wspiera różnorodność biologiczną między innymi poprzez zapewnienie środków finansowych dla jednostek samorządu terytorialnego na działania dotyczące budowy zrównoważonych gospodarowaniem wodami opadowymi na terenach miejskich i rozwoju zielono-niebieskiej infrastruktury w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, funduszy norweskich oraz środków krajowych.

Wiceminister podkreślił również, że w Polityce Energetycznej Polski (PEP2040) Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało, aby w największych miastach do 2030 r. przejść na zeroemisyjne systemy transportu publicznego.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}