W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Zyska na uroczystości podpisania porozumienia dot. podejmowania wspólnych działań na rzecz rozwoju technologii wodorowych w Polsce

26.08.2021

„Jako Pełnomocnika Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii niezmiernie cieszy mnie fakt, że wiodące polskie przedsiębiorstwa reprezentujące branżę transportową i paliwową wyrażają zainteresowanie współpracą w zakresie rozwoju technologii wodorowych w Polsce oraz ich dalszego wykorzystania” – powiedział wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska podczas uroczystości podpisania porozumienia między spółkami Orlen, PESA i PKP Energetyka dotyczącego podejmowania wspólnych działań na rzecz rozwoju technologii wodorowych w Polsce. Wydarzenie odbyło się 26 sieprnia 2021 r. na marginesie konferencji „Kolej na energię (wodorową)”.

Wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska

Pełnomocnik Rządu ds. OZE w swoim wystąpieniu zaznaczył, że Polska jest jednym z wiodących producentów wodoru na świecie, a dzięki wysokiemu potencjałowi polskiego sektora badawczo-rozwojowego przedsiębiorstwa mogą skutecznie wdrażać innowacyjne rozwiązania w obszarze technologii wodorowych.

Jak  podkreślił wiceminister Zyska, inicjatywa ta przyczyni się do zwiększenia dynamiki rozwoju technologii wodorowych, dzięki czemu już niedługo wszyscy będą mieli dostęp do tanich i powszechnych produktów i usług opartych na wodorze.

Zaangażowanie jak najszerszego grona podmiotów reprezentujących zarówno świat biznesu, nauki, administracji czy społeczeństwa obywatelskiego jest niezbędne we wspieraniu i tworzeniu nowych technologii wodorowych w Polsce – zaznaczył.

Wykorzystanie technologii wodorowych wesprze osiągnięcie celów zarówno Europejskiego Zielonego Ładu, jak i polskiej polityki klimatyczno-energetycznej ujętej m.in. PEP2040 czy w projekcie Polskiej Strategii Wodorowej. Stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej umożliwi osiągnięcie neutralności klimatycznej oraz wesprze konkurencyjność polskich przedsiębiorców na rynkach międzynarodowych.

{"register":{"columns":[]}}