W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyniki IX edycji konkursu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii

12.05.2022

Kapituła konkursu „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii”, pod przewodnictwem wiceminister Małgorzaty Golińskiej, 10 maja 2022 r. dokonała wyboru dziewięciu zielonych technologii, które dołączą do grona laureatów programu.

logo greenevo

Członkami kapituły byli eksperci  Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wszystkie technologie zostały również zweryfikowane przez niezależnych ekspertów w dziedzinie transferu technologii oraz zewnętrznych ekspertów branżowych m.in. pod kątem osiąganego efektu środowiskowego oraz potencjału danej technologii do transferu za granicę.

Greenevo to innowacyjny projekt przygotowany z myślą o promocji polskich zielonych technologii w kraju i za granicą. Przedsiębiorcy, zakwalifikowani do programu, otrzymają wsparcie, które umożliwi im rozwój działalności międzynarodowej i nawiązanie nowych relacji gospodarczych na całym świecie.

Każda z firm Greenevo zyskuje przede wszystkim wsparcie instytucjonalne, zarówno Ministerstwa Klimatu i Środowiska, jak i opiekę polskich placówek dyplomatycznych. Dla potencjalnych zagranicznych kontrahentów jest to gwarancja jakości i potwierdzonej skuteczności środowiskowej proponowanych rozwiązań.

Gratulujemy!

Lista laureatów

Nazwa wnioskodawcy

Nazwa technologii

Ekoinwentyka Sp. z o.o.

Technologia do biooczyszczania powietrza z odorów i Lotnych Związków Organicznych (LZO) w Kompaktowych Bioreaktorach Trójfazowych (KBT)

AQT WATER SA

BDT- system oczyszczania ścieków szarych pochodzących z gospodarstw domowych

ENALPHA

PWR Ability – system pozwalający na predykcję produkcji energii elektrycznej w instalacjach fotowoltaicznych

PROTE Technologie dla Środowiska Sp. z o.o.

Technologia Minimalizacji/Modyfikacji Osadu PROTE-MOS

R-NOX

Platforma IoT „CYFROWE POWIETRZE" – technologia wspomagania kontroli zanieczyszczenia powietrza za pomocą sieci monitorowania powietrza o wysokiej gęstości i wydajnych analiz

Instytut Nowych Technologii Inżynierii Środowiska

Climate Garden – siedem połączonych ze sobą mini ogrodów

T-MASTER

System Indywidualnej Segregacji Odpadów T-MASTER (T-MASTER SISO)

PHOTO SURVEY

Osadka kukurydziana jako źródło energii elektrycznej, ciepła i nawozów – w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, zielonego ładu i biznesu opartego na energii odnawialnej

Petrovision Piotr Kaczmarek

System monitorowania pojazdów oparty na technologii GPS i CAN (Controller Area Network)

 

{"register":{"columns":[]}}