3 miejsce białostockich strażaków w V Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu po Schodach „WIEŻOWIEC 2023”

16.09.2023

16 września 2023 roku odbyły się V Mistrzostwa Strażaków w Biegu po Schodach „WIEŻOWIEC 2023”. Strażacy z całej Polski mogli zmagać się z 30 piętrami Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

3 miejsce białostockich strażaków

Do zawodów zgłosiło się 212 drużyn. Dwuosobowe drużyny miały za zadanie pokonać około 800 schodów, w pełnym umundurowaniu bojowym, wraz ze sprzętem Ochrony Układu Oddechowego.

Zawody podzielone były na 5 kategorii:

• Państwowa Straż Pożarna,
  • Państwowa Straż Pożarna 70+,
  • Pary mieszane MIX,
  • Ochotnicze Straże Pożarne, Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej,
  • Kobiety.

Białostocka drużyna w składzie mł. kpt. Marek Rzemieniecki oraz asp. Maciej Bielawiec pokonała 30 pięter Pałacu Kultury i Nauki w czasie  5 min i 5 s znacznie poprawiając swój ubiegłoroczny rezultat. Uzyskany wynik uplasował KM PSP na 3 miejscu w klasyfikacji PSP oraz 3 miejscu w klasyfikacji OPEN. Zwyciężyła reprezentacja KM PSP Myślenice z czasem 5:02, natomiast na 2 miejscu uplasowała się drużyna KM PSP Kraków z rezultatem 5:04.  Na co dzień mł. kpt. Marek Rzemieniecki pełni służbę w JRG nr 2, a asp. Maciej Bielawiec w JRG nr 3 KM PSP w Białymstoku.

Autor: asp. Bartłomiej Bukłaho, KM PSP w Białymstoku

Zdjęcia: sekc. Arkadiusz Łukaszuk, KM PSP w Białymstoku