W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia SGRt Białystok na terenie bazy PKP

16.07.2021

W ostatnim okresie przeprowadzone zostały praktyczne ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego Białystok na terenie bazy PKP mieszczącej się przy ul. Wiatrakowej w Białymstoku. W ćwiczeniach brały udział trzy zmiany służbowe z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 4 w Białymstoku.

Rozstawiony 40-tonowy żuraw

W ramach współpracy z pracownikami PKP przeprowadzono praktyczne ćwiczenia, które  miały na celu zapoznanie się z obsługą i możliwościami bojowymi pojazdu SCDz-40 w działaniach na torach z obiektami o dużej masie i gabarycie. Ćwiczenia polegały na podniesieniu i przestawieniu lawety kolejowej na tory przy użyciu żurawia Fassi 1950 2.28 o max udźwigu 40t znajdującego się na SCDz-40. Lawetę podczepiono przy użyciu zawiesi pasowych oraz łańcuchowych zakończonych szeklami. Ładunek jakim była laweta zabezpieczono dwoma linami odciągowymi w celu stabilizacji podniesionego wagonu. 

Opracował: bryg. Artur Niewiński KM PSP Białystok

Zdjęcia: mł. ogn. Andrzej Jarosz KM PSP Białystok

Zdjęcia (2)