W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Groźne zdarzenia drogowe

08.09.2021

W dniu 04 i 08 września 2021 roku doszło do groźnych w skutkach zdarzeń drogowych z udziałem dzieci

1

04.09.2021 r. Łupianka Stara

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów PSP i OSP stwierdzono dwa uszkodzone samochody osobowe, przy jednym z nich (na zewnątrz) leżała przytomna kobieta uskarżająca się na dolegliwości bólowe całego ciała, przy kolejnym pojeździe przebywała kobieta z raną głowy. Wewnątrz jednego z samochodów znajdowała się dwójka dzieci z widocznymi ranami głowy i ciała. Wszyscy poszkodowani byli pod silnym wpływem zdarzenia, co przejawiało się utrudnionym kontaktem z ratownikami.  Kierujący działaniami ratowniczymi podjął decyzję o całkowitym wstrzymaniu ruchu, następnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim osobom poszkodowanym oraz zabezpieczono miejsce zdarzenia. Poszkodowani zostali przekazani Zespołowi Ratownictwa Medycznego i odwiezieni do szpitala. W dalszej kolejności działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na odłączeniu akumulatorów w samochodach, kierowaniu ruchem, który odbywał się wahadłowo jednym pasem. Po czynnościach przeprowadzonych przez Policję uprzątnięto jezdnię z pozostałych elementów samochodów i zneutralizowano plamę oleju silnikowego przy użyciu sorbentu Compact. Był to kolejny wypadek w tym samym miejscu - apelujemy o zwrócenie szczególnej ostrożności.

aaaa

08.09.2021 r. Turośń Dolna

W chwili przyjazdu pierwszych zastępów PSP na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż na zjeździe z skrzyżowania w ruchu okrężnym (jadąc w kierunku z Białegostoku do Łap), w miejscowości Turośń Dolna, stoją dwa samochody osobowe po kolizji. Na miejscu zastano Zespoł Pogotowia Ratunkowego udzielający pomocy trzem osobom poszkodowanym w zdarzeniu. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (pojazdy na sygnalizacji świetlnej oraz pachołki na jezdni), odłączeniu akumulatorów w obu wrakach pojazdów oraz neutralizacji i usunięciu płynów eksploatacyjnych pochodzących z uszkodzonych pojazdów. Następnie zmieciono jezdnię i zmyto prądem wody z szybkiego natarcia. Do czasu zakończenia działań zjazd z ronda w kierunku Łap był całkowicie zablokowany.
 

aaaaa