W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku mieszkalnego w Surażkowie.

20.05.2021

20 maja 2021 roku, doszło do groźnego pożaru budynku mieszkalnego w Surażkowie. Około godziny 13:53 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku zgłoszono pożar budynku. Do działań zadysponowano siedem zastępów PSP z JRG Nr 2, JRG Nr 1 KM PSP i KW PSP w Białymstoku oraz trzy zastępy z OSP Supraśl.

Pożar Surażkowo 1

W momencie przybycia pierwszych sił i środków Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, dach i poddasze budynku było całkowicie objęte pożarem oraz zadymione wszystkie kondygnacje. Właściciel na miejscu poinformował Kierującego Działaniami Ratowniczymi o braku osób wewnątrz obiektu.

Działania polegały na podaniu w pierwszej fazie dwóch prądów wody na miejsce pożaru. Wewnątrz zlokalizowano i wyniesiono na zewnątrz dwie butle gazowe (11 kg) nie poddane działaniu termicznemu. Jednocześnie sprawiano podnośnik hydrauliczny do prowadzenia działań na dachu budynku. W kulminacyjnym momencie podawano 6 prądów gaśniczych. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do demontażu pokrycia z wióra osikowego i dogaszania.

W działaniach ratowniczo - gaśniczych trwających ponad pięć godzin udział brało 10 zastępów Straży Pożarnej (27 strażaków).

Opracowanie: bryg. Tomasz Birycki, KM PSP w Białymstoku

Zdjęcia: bryg. Tomasz Birycki, KM PSP w Białymstoku;

               KW PSP w Białymstoku

Zdjęcia (4)