W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar instalacji elektrycznej w piwnicy bloku na ulicy Boboli w Białymstoku

29.03.2021

W dniu 29.03.2021 około godziny 10:40 w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru rozdzielnicy elektrycznej umiejscowionej w piwnicy w bloku wielorodzinnym przy ul. Boboli 96 w Białymstoku.

Strażacy przed klatką schodową po zlokalizowaniu pożaru

Do działań natychmiast zostały zadysponowane cztery zastępy z JRG 4 oraz jeden zastęp z JRG 3. Na miejscu zastano silnie zadymioną piwnicę z której dym rozprzestrzenił się na całą środkową klatkę schodową budynku. Pożarem objęta była rozdzielnica elektryczna, a także znajdujący się nad nią szacht instalacyjny z przewodami elektrycznymi. Strażakom pracującym w sprzęcie ochrony dróg oddechowych szybko udało się ograniczyć pożar przy użyciu gaśnicy proszkowej. Zadysponowane do zdarzenia Pogotowie Energetyczne po przybyciu odłączyło całkowicie prąd w budynku. Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono poprzez otwarcie okien oraz przy użyciu wentylatora osiowego. Piwnicę oraz wszystkie trzy klatki schodowe w budynku sprawdzono miernikiem wielogazowym na obecność gazów niebezpiecznych, których występowania nie stwierdzono. Miejsce wystąpienia pożaru a także pion instalacyjny z przewodami elektrycznymi kontrolowano na bieżąco przy użyciu kamery termowizyjnej w celu wykluczenia zarzewi ognia. W wyniku pożaru nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń.

Opracowanie: kpt. Marek Organek

Zdjęcia: mł. bryg. Artur Niewiński

Zdjęcia (1)