W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar stodoły w miejscowości Płonka Strumianka

W dniu 7 czerwca 2021 roku w godzinach porannych doszło do groźnego pożaru drewnianej stodoły, która spłonęła doszczętnie.

1

Działania gaśnicze utrudniała gęsta zabudowa, bezpośrednio zagrożone były dwa murowane budynki inwentarskie i pośrednio dwie kolejne stodoły, murowana i drewniana. Początkowe działania polegały na ewakuacji zwierząt oraz na obronie bezpośrednio zagrożonych obiektów. Z chwilą wejścia do działań kolejnych zastępów podano kolejne prądy gaśnicze do prowadzenia działań w natarciu. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prowadzenia prac rozbiórkowych z jednoczesnym dogaszaniem. Składowane w stodole bele tlącego się siana wywieziono na zewnątrz, przerzucono i przelano wodą. W akcji gaśniczej oprócz ratowników z JRG nr 5 w Łapach uczestniczyli druhowie z OSP Łapy, OSP Uhowo, OSP Płonka Kościelna oraz OSP Łupianka Stara. 

Opracował: mł. bryg. Andrzej Zalewski, KM PSP w Białymstoku

Zdjęcia: kpt. Zbigniew Dworakowski, KM PSP w Białymstoku