W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta strażaków oraz próbna ewakuacja w bazie harcerskiej Borki

20.07.2021

Dnia 20 lipca 2021 roku w bazie harcerskiej w Borkach miała miejsce wizyta strażaków z KM PSP w Białymstoku. Podczas wizyty sprawdzono praktyczne możliwości ewakuacji harcerzy z obozowiska oraz przeprowadzono działania edukacyjne w ramach prewencji społecznej.

Baza harcerska 1

W obozie wędrownym organizowanym przez Hufiec ZHP w Bydgoszczy udział bierze 115 dzieci w wieku od 7 do 18 lat oraz 20 opiekunów. Głównym obozowiskiem harcerzy jest baza położona w Puszczy Knyszyńskiej w okolicach miejscowości Borki. W trakcie apelu młodzi harcerze zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa oraz postępowania na wypadek wystąpienia różnych zagrożeń. Następnie strażacy wraz z Komendantem Hufca zweryfikowali warunki i organizację obozowiska pod względem zabezpieczeń przeciwpożarowych. Organizator podzielił obozowisko na 5 sektorów po 5 namiotów, a każdy z nich wyposażył w podręczny sprzęt gaśniczy. Głównym punktem wizyty strażaków było praktyczne sprawdzenie warunków ewakuacji obozowiska, która przebiegła bardzo sprawnie, bez żadnych nieprawidłowości. Na zakończenie wizyty uczestnikom obozu zaprezentowano samochód ratowniczo- gaśniczy GBA 2,5/24/3,7 IVECO z JRG Nr 2 KM PSP w Białymstoku.

Zdjęcia (2)