W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek samochodu ciężarowego na drodze S8 w miejscowości Rzędziany.

24.05.2021

24 maja 2021 roku, o godzinie 11.40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku zgłoszono wypadek samochodu ciężarowego, na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Rzędziany. Do działań zadysponowano sześć zastępów PSP oraz dwa zastępy OSP.

Wypadek samochodu ciężarowego 1

Na miejscu zdarzenia zastano ciągnik siodłowy z naczepą  wypełnioną meblami, leżący na barierach energochłonnych rozdzielających pasy jezdni drogi S8. Kierowca z niewielkimi obrażeniami ciała znajdował się pod opieką ZRM, po przebadaniu został odtransportowany do szpitala. Ruch w kierunku Warszawy zablokowany, w kierunku Białegostoku odbywał się jednym pasem. Działania JOP polegały na wygrodzeniu miejsca zdarzenia pachołkami, wycięciu piłą do betonu i stali uszkodzonej bramownicy, na pasie w kierunku Białegostoku i złożeniu jej na poboczu. Zabezpieczono wyciek paliwa ze zbiornika przechylonego ciągnika. Po dojeździe zastępu SCRChem przepompowano paliwo do dwóch 200-litrowych beczek. Na czas prowadzenia działań przechyloną naczepę zabezpieczono przy użyciu podpór stabilizacyjnych. W pojeździe odłączono akumulatory.

Zdjęcia (1)