W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zderzenie w Łupiance Starej

15.07.2021

2

15 lipca bieżącego roku w godzinach popołudniowych na drodze nr 678 w okolicach miejscowości Łupianka Stara doszło do niebezpiecznego w skutkach wypadku drogowego.

W wyniku wypadku samochodów, dostawczego z osobowym dwie osoby odniosły obrażenia. Samochód osobowy na wskutek zderzenia wypadł z drogi i wylądował na dachu poza pasami jezdni natomiast dostawczy bus zatrzymał się na poboczu tarasując jeden pas ruchu. Pojazdami podróżowało łącznie trzy osoby: kierujący samochodu dostawczego - bez obrażeń oraz kierowca i pasażer samochodu osobowego, którzy po uprzednim zabezpieczeniu medycznym zostali przewiezieni do szpitala. Poszkodowanym w pierwszej fazie działań kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili ratownicy z JRG nr 5 w Łapach, a następnie zostali oni przekazani przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ratownicy Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej (JOP) zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz zabezpieczyli wycieki płynów eksploatacyjnych. W działaniach oprócz ratowników z JRG nr 5 w Łapach brali udział ratownicy z OSP Łupianka Stara i OSP Łapy.

Opracowanie: mł. bryg. Andrzej Zalewski, KM PSP Białystok.

Zdjęcia: mł. kpt. Marcin Zarzecki, KM PSP Białystok.