W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia lodowe

25.02.2021

Ćwiczenia lodowe

W ramach doskonalenia zawodowego w dniach 16,17,24 luty 2021 r. strażacy z jednostki ratowniczo - gaśniczej  KM PSP w Dąbrowie Górniczej przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego na zbiorniku wodnym Pogoria III. Ćwiczenia praktyczne poprzedził instruktaż z zakresu bezpieczeństwa na obszarach zalodzonych, zabezpieczenia ratowników oraz zasad ewakuacji osób poszkodowanych z wody. Celem ćwiczeń było doskonalenie zasad pracy w ubraniach wypornościowych, techniki ewakuacji poszkodowanego z przerębla, umiejętności posługiwania się sprzętem do ratownictwa wodnego i lodowego, umiejętności ewakuowania osoby poszkodowanej poza lód oraz poruszanie się po lodzie o różnej grubości, przy użyciu podstawowego sprzętu do ratownictwa lodowego.

Apelujemy o rozwagę przy spacerach wokół akwenów oraz nie wchodzenie na lód na rzece, jeziorze czy zbiorniku. Nikt nie jest w stanie oszacować grubości pokrywy lodowej. Musimy pamiętać, że wychodząc na lód na zamarzniętych naturalnych akwenach, rzekach lub ciekach podejmujemy zawsze ryzyko, że lód może się załamać!!!

Zdjęcia (7)