Powrót

Mistrzostwa województwa śląskiego strażaków PSP w tenisie stołowym

29.06.2021

Turniej w tenisa stołowego 2021

29 czerwca 2021 r. w hali Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku odbyły się indywidualne i drużynowe mistrzostwa woj. śląskiego strażaków PSP w tenisie stołowym o puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Organizatorem zawodów była Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach i Komenda Powiatowa PSP w Kłobucku.

W zawodach, w grze indywidualnej wzięło udział 32 zawodników, w klasyfikacji drużynowej 10 drużyn z komend miejskich i powiatowych województwa śląskiego.

Uroczystego otwarcia zawodów oraz dekoracji zawodników dokonali st. bryg. Mirosław Synowiec – Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, mł. bryg. Karol Wers - Komendant Powiatowy PSP w Kłobucku oraz Pani Zdzisława Kall – wicestarosta powiatu kłobuckiego.

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą został Sebastian Lubaś z KM PSP w Katowicach. Drugie miejsce zajął Dariusz Steuer z KM PSP w Gliwicach, a trzecie Andrzej Wróbel z KP PSP w Żywcu.

Reprezentację Komendy Miejskiej PSP w Katowicach uzupełnili Mateusz Pyrzanowski oraz Wojciech Drzewiecki, którzy zajęli kolejno 11 oraz 28 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Reprezentacja Komendy Miejskiej PSP z Gliwic zwyciężyła w kategorii drużynowej. Tuż za gliwickimi strażakami uplasowali się zawodnicy z KP PSP w Żywcu a na trzecim miejscu drużyna KP PSP w Kłobucku.

Reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Katowicach zajęła wysokie 4 miejsce.

Źródło:  KP PSP Kłobuck

Zdjęcia: KP PSP Kłobuck; KM PSP Katowice