W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szczepimy się z OSP

16.08.2021

Szczepimy się z OSP

Jednostki OSP w ramach programu są nagradzane za pomoc w wykonywaniu szczepień. Przez taką pomoc rozumie się co najmniej jedno z poniższych działań:               

  • organizowanie i przeprowadzanie transportu personelu medycznego, wykonującego szczepienie, do/z miejsca zamieszkania pacjenta,
  • organizowanie i przeprowadzanie transportu pacjenta do/z punktu szczepień lub innego miejsca wykonywania szczepienia,
  • organizowanie i prowadzenie tymczasowego punktu szczepień.

Celem programu jest przeciwdziałanie COVID-19 poprzez promocję i zapewnienie większej dostępności szczepień. Zaszczepienie jak największej części społeczeństwa przeciw COVID-19 jest jednym z najważniejszych środków do przezwyciężenia pandemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Aby podnieść poziom zaszczepienia mieszkańców Polski, szczególnie na obszarach wiejskich i w mniejszych miejscowościach, Narodowy Program Szczepień został poszerzony o inicjatywę „Szczepimy się z OSP”. Mogą wziąć w niej udział wszystkie jednostki OSP w Polsce.

Program został opracowany dzięki współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Zdrowia. Przeprowadza go MSWiA, przy pomocy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Konkurs potrwa do końca października 2021 roku. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w listopadzie 2021 roku, po przygotowaniu ostatecznego rankingu jednostek OSP przez Centrum e-Zdrowia.

Na stronie internetowej gov.pl/szczepimysie/osp znajdują się szczegółowe informacje dotyczące programu, jego zasady i regulamin. Są tam również publikowane rankingi z najlepszymi jednostkami OSP według liczby zdobytych punktów. Aktualizacja wyników następuje co tydzień, we współpracy z Centrum e-Zdrowia.

W Katowicach do akcji włączyła się Ochotnicza Straż Pożarna Dąbrówka Mała przy ul. Strzelców Bytomskich 33. Szczepienia prowadzone są w dniach: 17.08.2021, 24.08.2021 oraz 31.08.2021 w godzinach od 9:00 do 15:00. Istnieje także możliwość umówenia transportu do punktu szczepień. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej i facebook OSP Dąbrówka Mała (link).

 

 

 

Opracowanie: KG PSP, KM PSP Katowice.

Materiały do pobrania dla OSP.