W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ślubowanie nowoprzyjętych funkcjonariuszy

13.05.2021

Rozpoczęcie uroczystości ślubowania nowoprzyjętych funkcjonariuszy

13 maja 2021 w świetlicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której, w obecności przełożonych oraz kadry komendy, str. Sebastian Kadylak, str. Marcin Bonik, str. Michał Żmijewski, str. Bartosz Żukowski złożyli ślubowanie na sztandar KM PSP w Koszalinie i z rąk st. bryg. Mirosława Pendera komendanta miejskiego PSP w Koszalinie odebrali akt ślubowania.

Ślubowanie to bardzo uroczysty moment dla każdego strażaka, który rozpoczyna służbę w Państwowej Straży Pożarnej. Jest to podniosły moment, który stanowi symbol pełnego włączenia do cieszącej się społecznym prestiżem służby, wzmacnia świadomość własnej tożsamości zawodowej. W uroczystości składający ślubowanie kierując wzrok na sztandar, przysięga być ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i wszelkiego mienia, nawet z narażeniem własnego życia.

Nowi funkcjonariusze zostali mianowani na stanowisko stażysty w Komendzie Miejskiej PSP  w Koszalinie i z dniem 15 marca br. rozpoczęli służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2  w Koszalinie.

Serdecznie gratulujemy wyboru zawodu strażaka oraz życzymy powodzenia i spełnienia w służbie.

Opracowanie: st. sekc. Piotr Kabata

Zdjęcia: st. sekc. Piotr Kabata

Zdjęcia (5)