W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Burze i gwałtowne wichury na terenie gmin Biskupiec, Kolno, Jeziorany i Barczewo

16.07.2021

Zdjęcie przedstawia strażaków, którzy usuwają drzewo, które spadło na tory kolejowe

W dniach 9 - 12 lipca 2021r. w związku z gwałtownym nasileniem opadów połączonych z porywistym wiatrem, na terenie miasta Biskupiec oraz gmin Biskupiec, Kolno, Jeziorany i Barczewo odnotowano 96 zdarzeń. Najwięcej, bo 49 zdarzeń odnotowano na terenie Miasta i Gminy Biskupiec. Nieco mniej, na terenie Gminy Kolno – 35 zdarzeń, Jeziorany 6 zdarzeń, Barczewo 5 zdarzeń.

Na terenie miasta Biskupiec w dużej części zdarzeń dochodziło do przewrócenia się drzew na drogi oraz piesze szlaki komunikacyjne. Na ulicy Wojewódzkiej drzewo spadło na zaparkowany samochód osobowy. Ponadto przewracające się drzewa zniszczyły plac zabaw dla dzieci przy ulicy Matejki. Strażacy usuwali nagromadzoną wodę z piwnic oraz prywatnych posesji.

Zdarzenia, które miały miejsce na terenie gminy Kolno, w większości skupiały się na wypompowaniu wody z zalanych piwnic oraz posesji. W dniu 12 lipca, w godzinach wieczornych doszło do przewrócenia się drzewa na drodze między Samławkami, a miejscowością Łężany. Na odcinku około 300 metrów przewróciło się kilkadziesiąt drzew.

Na terenie gminy Barczewo zdarzenia dotyczyły podtopień piwnic oraz posesji w Bartołtach Wielkich i Ramsowie.

 

Opracowanie: kpt. Adam Rybicki

Zdjęcia: JRG 3 Biskupiec

Zdjęcia (5)